ЦСКА спечели дербито с Берое

06-11-2019 20:22 | BGvolleyball.com

Женският тим на ЦСКА записа втори успех в НВЛ-жени, след като се наложи драматично над Берое (Стара Загора) с 3:2 (25:22, 25:22, 22:25, 23:25, 16:14) в двубой от междинния трети кръг, изигран в зала "Иван Вазов" в града на липите.

"Червеният" тим е на четвърто място с 4 точки (2 победи, 1 загуба), състезателките на Петър Дочев са пети също с 4 точки (1 успех, 2 поражения)

В първия гейм домакините започнаха силно, след което състезателките на Юлия Иванова успяха да изравнят за 9:9. След това "зелено-белите" отново влязоха в ритъм и поведоха. Това продължи за кратко, след което играта тръгна точка за точка. Волейболистките от столицата набраха инерция и излязоха напред, затваряйки при 25:22.

Старозагорки поведоха от самото начало на втората част, като поддържаха темпото през повечето време. След 17:12 обаче "червените" се активизираха и направиха серия от 11 точки, обръщайки резултата в своя полза. Момичетата на Петър Дочев намалиха изоставането си, но не успяха да преодолеят съперничките си и те поведоха с 2:0 гейма.

Третият гейм започна равностойно, след което състезателките на ЦСКА взеха превес. Лидерството се размени, беройки поеха инициативата, като останаха стабилни почти до края на гейма. Столичанки успяха да намалят дистанцията, а и да изравнят - след атаки на Дарина Куманова и Ивета Станчулова ( и ас). Последва догонване - играта бе на амплитуди, но в крайна сметка "зелено-белият" тим съумя да намали пасива си на 1:2 гейма.

Двата отбора бяха равностойни в началото на четвъртата част, впоследствие "червените" поведоха. Старозагорки изравниха, след което излязоха напред. Ролите се размениха няколко пъти, от двете страни на мрежата играта ставаше все по-напрегната и по-напрегната. Домакините обаче показаха силна воля и дух и вкараха срещата в тайбрек.

Играта бе доста оспорвана и в решителната част. До размяната на полетата отборите бяха равностойни, след което беройки се откъснаха и излязоха напред. "Червените" успяха да ги догонят и отново да вкарат интрига. Борбата продължи до края и момичетата на Юлия Димитрова изковаха крайния успех след крайното 16:14 и 3:2 гейма.

Топреализатор бе Ивета Станчулова с 23 точки (2 аса, 2 блокади), 19 добави Дарина Куманова (6 аса!). За старозагорки най-резултатна бе Ваня Върбанова с 23 точки, 21 реализира Радостина Маринова (2 аса, 6 блокади!)