Краси Георгиев и Аркада с ударен старт в Шампионската лига

06-11-2019 22:42 | BGvolleyball.com

Националът Красимир Георгиев и неговият Аркада (Галац) стартираха ударно в най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Румънският шампион надигра първенеца на Сърбия Войводина (Нови Сад) с 3:0 (25:23, 25:17, 25:21) в мач от втори кръг на надпреварата.

Георгиев бе титуляр и записа 2 точки за победата. Най-полезен бе Нийлс Клапвайк с 20 точки (4 аса, 2 блокади), 12 добави Хулиан Бисет (1 ас, 3 блокади). За Войводина Александър Благойевич бе над всички със 17 точки (1 ас, 3 блокади)

Срещата-реванш е на 13 ноември (сряда), в Нови Сад (Сърбия), а втори съдия ще бъде българският рефер Константин Йовчев. Волейболистите на Аркада се нуждаят само от два спечелени гейма, за да продължат напред в ШЛ. От друга страна Войводина трябва да победи поне с 3:0 или 3:1, за да стигне до т.нар. "златен" гейм.

Победителят от този двубой ще срещне в третия кръг победителя от двойката между беларуския Шахтьор (Солигорск) и финландския Форд Стор Леворанта (Састамала).