Да го направиш по трудния начин - французи със страхотен успех

Снимка: ЦЕВ
19-04-2017 11:01 | Ивайло Пампулов

Изгряващи звезди на френския плажен волейбол тръгнаха от квалификациите, минаха през плейаутите и спечелиха първия турнир от Европейската верига

Изгряващите звезди на френския плажен волейбол - Арно Лосо & Арно Готие-Рат, триумфираха на първото място в първия за годината турнир от Сателитната верига на Европейската конфедерация (ЦЕВ) в Гьотеборг, Швеция (награден фонд 4000 евро).

При това, двамата състезатели стартираха още от квалификациите, но след много добро представяне достигнаха до върха, като във финала надвиха с 2:0 (21:13, 21:15) представителите на Русия - Александер Ликолетов & Иля Лешуков

Победният си ход в турнира французите стартираха в квалификационния кръг, в който се справиха с представителите на Норвегия Александер Сьорум & Ян Моен след 2:0 (21:16, 21:13).

В първи кръг Лосо & Готие-Рат спечелиха истинска битка, след като се наложиха с 2:1 (26:28, 21:17, 15:13) над латвийците Едгарс Токс & Рихардс Финстерс. Във втори кръг последва нова тригеймова драма, в която френският тандем отстъпи с 1:2 (19:21, 23:21, 13:15) на германците Ариел Хилман & Сеан Файга.

Това означаваше, че французите ще поемат по пътя на загубилите и след три поредни победи в другата част на схемата достигнаха до полуфиналите. Там срещнаха други германци - Себастиан Фукс & Ерик Щади, и ги надиграха с 2:1 (20:22, 21:19, 17:15).

Интересното е, че и руският тандем, достигнал до финалите, стартира участието си от квалификационния кръг, където се справи с двойката от Турция - Хасан Мермер & Али Нуретин, след 2:0 (21:17, 21:16). След това до полуфиналите бяха перфектни (3 победи) и надиграха с 2:1 (25:27, 21:12, 15:9) турците Мурат Джигиноглу & Сафа Урлу в спора за място на финала.

В спора за бронзовите медали турският отбор надигра с 2:1 (17:21, 21:16, 17:15) Фукс & Щадие от Германия.

Следващият турнир от Сателитната верига на ЦЕВ е отново на шведска територия, в Лахолм от 6 до 9 юли.