Дует Николови приключи участието си на Европейското

16-06-2017 17:45

Пясъчните лъвици записаха три загуби в груповата фаза

Симона Николова & Йоана Николова приключиха участието си в Европейското първенство по плажен волейбол до 22 години. В своята Група F в Баден те претърпяха три загуби и не успяха да се класират напред към директните елиминации.

В първия си мач поставената под №22 българска двойка отстъпи пред чехкините Тереза Котласова & Даниела Ресова с 0:2 (17:21, 12:21). Николова & Николова започнаха добре срещу по-високо поставения противник (№11), но допуснаха доста непредизвикани грешки и това се отрази на крайния резултат.

Във втората си среща момичетата от Марица (Пловдив) се сблъскаха с мисия невъзможна – настоящите европейски шампионки в тази възрастова категория. Латвийките Тина Граудина & Анастасия Кравченока показаха класа и постигнаха убедителен успех – 2:0 (21:7, 21:9).

Така за пясъчните лъвици сблъсъкът с австрийките Юлиа Радл & Франциска Фрийдл, които също бяха с две загуби до този момент, се оказа решаващ за класиране напред в шампионата. Българският тандем започна добре и в двата гейма, но, освен че противникът имаше като предимство подкрепата на местните фенове на централния корт, силният вятър също изигра лоша шега в ключови моменти.

Австрийките успяха да запазят повече концентрация на терена и да се поздравят с победата – 2:0 (21:10, 21:18).

Този развой изпраща Симона & Йоана на 25-о място в крайното класиране и те си тръгват от Австрия с 24 точки за световната ранглиста.

Съдбата на мъжката двойка на България вероятно ще бъде същата, въпреки че Георги Стоянов & Димитър Калчев все още не са изиграли последния си трети мач в Група В. Вчера те отстъпиха пред датчаните Мартин Транс Хансен & Якоб Стейн Бринк с 0:2 (11:21, 16:21), а днес, след достойно представяне срещу норвежците Матиас Бернтсен & Андрес Бернтсен Мул, който е настоящ европейски шампион и до 20, и до 22 години, загубиха с 0:2 (10:21, 17:21). С оглед и на останалите резултати в групата до този момент, дори да постигнат чиста победа в последния си мач днес срещу австрийците Мориц Фабиан Киндл & Мариан Клафингер, ще се получи въртележка, в която те ще останат на последното четвърто място по геймово съотношение.