Без големи драми на старта на Купата при мъжете

Волейболистите на Сливнишки Герой надиграха Раковски 1964 с 3:0 гейма. Снимка: ВК Сливнишки герой
03-12-2017 12:05 | Ани Колева

Без големи драми премина първия кръг от турнира за Купата на България при мъжете. На старта застанаха дванадесет отбора от втората ни група Висшата лига. Шест двойки излязоха на елиминационни мачове, а поради отказването на Славия, тринадесетия – Черноморец (Бяла) се оказа щастливец, който преминава директно във втория етап.

Фаворитите във Висшата лига, взеха своето, като постигнаха чисти победи.

Така водачите от предварителна група А (Запад) на шампионата - Ботев (Луковит) и  Сливнишки герой записаха чисти победи. Волейболистите от Луковит надиграха Ботев (Ихтиман) с 3:0, а Сливнишки герой се справи с Раковски 1964 (Севлиево) също с 3:0 гейма.

Волейболистите на Сливнишки герой продължават напред след чиста победа над Раковски 1964

Единствената драма на старта бе между отбори от този поток, като Изгрев (Ябланица) надигра Попово 09 (Попово) с 3:2 гейма и продължава напред в турнира.

Основните претенденти за влизане в Суперлигата, които са лидери в другата група В (Изток) – Дунав (Русе) и Дея Волей (Бургас) също тръгнаха подобаващо в турнира за Купата. В първия кръг Дунав надигра Звездец (Горна малина) с 3:0 гейма, а Дея волей спечели убедително дербито със Строител (Пловдив), като постигна категорична победа с 3:0.

Волейболистите на Дунав се справиха без проблем с гостуващия тим на Горна Малина за тригеймов успех

Затруднено положение и здравословни проблеми пък попречиха на тима на Виктория Волей да се изяви на макс, като пловдивчани отстъпиха на Град (Белоградчик) с 0:3 гейма след оспорвана борба в отделните части.

Така за втория кръг на надпреварата се касираха следните отбори:  Ботев (Луковит), Сливнишки герой (Сливница), Изгрев (Ябланица), Дунав (Русе), Дея Волей (Бургас) и Град (Белоградчик), както и директно преминалия Черноморец (Бяла).

Всички резултати от първия кръг на Купата на България вижте тук.

В следващата фаза се включват последните пет отбора от Суперлигата, като заедно със седемте от Висшата лига, участниците във втория етап стават дванадесет. След жребий ще бъдат определени новите двойки за мачовете от втория етап.