Добруджа 07 изхвърли Левски от турнира за Купата (статистика, обновено)

08-01-2018 20:59 | BGvolleyball.com

Добружа 07 изхвърли Левски от турнира за Купата на България след петгеймова битка в Добрич.

Домакините се класираха за финалния етап на надпреварата след успех с 3:2 (21:25, 25:19, 25:20, 19:25, 15:12) над "сините".

Дебют за Левски направиха новите попълнения – руснакът Евгений Банов и холандецът Даан Ван Хаарлем, който започна като основен разпределител. "Сините" стартираха по-добре срещата и спечелиха първия гейм. Подкрепяни от близо от 1200 фенове, домакините обаче показаха на какво са способни на свой терен и обърнаха до 2:1.

В четвъртия гейм на полето за "сините" се появи разпределителят Николай Манчев и гостите доведоха срещата до тайбрек. Той бе спечелен от добричлии с 15:12 и ти триумфираха с крайната победа.

Реализатор за победата на Добруджа стана Жулиен Георгиев с 18 точки. Денис Чавдаров и Невен Нешев добавиха по 14 точки за успеха.

За Левски най-резултатни станаха Евгений Банов и Смилен Мляков с по 23 точки.

Статистика от мача, благодарение на скаутмена на Левски Никола Николов вижте тук.