ЦСКА удари Черно море за победа №13

09-02-2018 19:22 | Мая Димитрова

ЦСКА се наложи с 3:0 (25:17, 25:20, 25:18) над Черно море БАСК (Варна) в мач от 18-ия кръг на Суперлигата. Това е победа №13 за играчите на Сашо Попов и 13-а загуба за домакините от Варна.

Преди изиграването на останалите мачове от кръга ЦСКА заема трета позиция във временното класиране с 13 победи, 5 загуби и 43 точки, а Черно море е на девето място в таблицата с 5 победи, 13 загуби и 17 точки.

Срещата в зала "Христо Борисов" в морската столица не беше особено трудна за гостите от София, които поеха инициативата от началото. Без особени трудности те спечелиха първия гейм. Във втората част волейболистите на Виктор Карагьозов показаха зъби и дори поведоха при 9-8, но не успяха да задържат преднината си. След 2-0 гейма в полза на ЦСКА, срещата просто се доигра.

В следващия кръг на 13 февруари (вторник) ЦСКА гостува на Левски, а на 17 февруари (събота) Черно море БАСК е гост на Добруджа 07 в Добрич.