Втори двоен успех за ВК Ахил за един ден

Волейболистките на Ахил надиграха Хектор с 3:1 гейма
12-02-2018 18:42 | Ани Колева

ВК Ахил отново отбеляза две победи за един ден, като това постижение се случва за втори път в рамките на един месец. Първо девойките U19 победиха като гости Хектор с 3:1 гейма, в мач от група А на първенството на България за тази възраст, а след това мъжете спечелиха срещу БНБ с класическото 3:0, в среща от любителската лига Volley Mania.

Младите волейболистки на Ахил направиха обрат, след като загубиха първата част от домакините. Във втория гейм представителките на Ахил взеха да играят по-съсредоточено,което им помогна го спечелят. Успехът даде криле, като ахилки взеха и третата част и поведоха с 2:1. Най-оспорвана бе четвъртата част, в която резултата излезе извън 25-та точка. Равностойната борба продължи до равенството 28:28.

В крайна сметка гостенките показаха повече устойчивост и издържливост, като спечелиха с 30:28,  а с това постигнаха и крайната победа с 3:1 гейма. След този успех волейболистките на Ахил са на пета позиция във временното класиране, но се доближиха до четвъртият ЦПВК на 1 точка. И двата тима са с по пет победи и пет загуби, но ЦПВК изпреварва Ахил с 15 срещу 14 точки.

Програма, резултати и класиране в група А за девойки U19 вижте тук.

В другата среща от деня, мъжкия отбор на Ахил спечели сравнително лесен успех с 3:0 срещу отбора на БНБ. През първите два гейма  ахилци водеха винаги с 4-5 точки преднина, играеха доста спокойно.

Единствено в третия гейм  имаше равностойност, като се стигна до сублимното 23:23. Ахилци обаче не позволиха изненади, като се наложиха и спечелиха чист успех.

Така мъжете на клуба спечелиха също важни 3 точки,преди сериозните срещи на отбора, които ще бъдат определящи за крайното класиране.