Монтана взе първия мач с Добруджа 07 (статистика)

Снимка: Lap.bg
09-03-2018 20:30 | Ваня Николова

Монтана поведе в 1/4-финалната серия срещу Добруджа 07.

Тази вечер в зала "Младост" волейболистите на Даниел Пеев спечелиха първия мач с 3:1 (25:19, 24:26, 25:21, 25:20).

Домакините започнаха по-добре срещата и още при първото техническо прекъсване имаха аванс от 4 точки. До края на гейма те не изпуснаха инициативата.

Вторият гейм бе далеч по-интересен, оспорван и изпълнен с обрати. Монтана дръпна с 8:5 при първата задължителна пауза, но гостите обърнаха развитието и при втората имаха преднина от 6 точки. Домакините не се предадоха и изравниха при 24:24. Последваха две точки за Добруджа и равенство в геймовете.

В третата и четвърта част домакините имаха превес, в нито един момент не изпуснаха контрола върху мача.

Над всички отново бе Кирил Клетс, който заби 29 точки (7 аса, 1 блокада), Борис Наков добави 10 (3 блокади).

За гостите от Добруджа 07 Димитър Маринков завърши с 16 точки (6 аса), Мартин Мечкаров добави 14.

Статистика от мача, благодарение на скаутмена на Монтана Борис Николов, вижте ТУК.

Програма и резултати в 1/4-финалните плейофи вижте ТУК.