В Добрич нахъсани за успех в реванша срещу Монтана

11-03-2018 16:30 | BGvolleyball.com

Достойно представяне е направил тимът на Добруджа 07 (Добрич)  при гостуването на Монтана, в първия мач от четвъртфиналните плейофи в Суперлигата, в който добруджанци отстъпиха на домакините с 1:3 гейма.

Това е оценката на старши-треньорът на Добруджа Петър Пенев, в предвид здравословните проблеми, които има в състава му. Припомняме че поради контузии тимът от Добрич се яви за мача в Mонтана без четирима основни играчи - Денис Чавдаров, Жулиен Георгиев, Светослав Арнаудов и либерото Христо Христов. А юношеския национал Теодор Йорданов  пък игра с болки  след лагера в столицата,

Реваншът между двата тима е утре, 12 март в добричката зала „Добротица“, като започва в 18:00 ч.

„За малкото оставащо време мислим за противодействие. Ще трябва да излезем пред нашата публика и да играем за победа, заяви за радио "Добруджа" Петър Пенев.

За втория мач към състава ще се присъедини либерото Христо Христов, който пропусна първата среща поради професионални ангажименти. Очаква се да отшуми болката на младия Теодор Йорданов.

Една от тактическите задачи по време на мача в Монтана е била всички да изпълняват силен начален удар, който да принуждава разпределителя на противника да излиза от „третия метър”, разкрива Пенев и допълва, че на моменти това е било постигнато, на моменти- не. „Димитър Маринков, например успя да постигне 6 аса. Имаме състезатели, които могат да помогнат на този елемент в следващия мач“, завърши специалистът, като се надява на достойно представяне пред собствена публика.