Перуджа триумфира с бронза в ШЛ

13-05-2018 19:07 | Малинка Димитрова

Тимът на Сър Сейфти Конад (Перуджа) триумфира с бронзовите медали в най-престижния евротурнир - Шампионската лига, след като се наложи трудно над ЗАКСА (Кенджежин-Кожле) с 3:2 (17:25, 29:27, 19:25, 25:23, 15:7) в малкия финал на надпреварата. Полските вицешампиони завършиха на четвърто място.

Над всички за Перуджа бе сръбският национал Александър Атанасийевич с 24 точки. Аарон Ръсел приключи с 15 точки (1 ас). За ЗАКСА Морис Торес завърши с 22 точки (2 аса, 1 блокада), Сам Деру добави 21 точки

Това е второто най-добро класиране за "дяволите", които миналата година спечелиха среброто.