Сърбия отупа Аржентина

08-06-2018 20:47 | Малинка Димитрова

Националният отбор по волейбол на Сърбия постигна четвърта поредна и общо пета победа в Лигата на нациите. "Плавите" се наложиха над Аржентина с 3:1 (20:25, 25:23, 25:15, 25:22) в среща от група 12, изиграна във френския град Екс ан Прованс.

"Гаучосите" тръгнаха силно в двубоя, но успяха да спечелят единствено първия гейм. "Репрезентация" владееше положението в останалата част от времето и спечелиха мача с пълен актив от 3 точки.

Така състезателите на Никола Гърбич застанаха на четвъртото място във временното класиране с 12 точки (5 успеха, 2 поражения). Аржентина е 14-та с 5 точки (1 победа, 6 загуби)

Дражен Лубурич бе топреализатор за сръбския тим с 20 точки (1 блокада, 3 аса), Сречко Лисинац завърши с 16 точки (2 блокади). За водения от Хулио Веласко отбор Кристиан Поглайен и Факундо Конте приключиха с по 15 точки

Следващият мач на "репрезентация" е срещу Корея утре, от 22:00 ч. б.в. Аржентина ще се изправи срещу Франция три часа по-рано.

---

Тагове: Сърбия национален отбор волейбол мъже, Лига на нациите волейбол 2018 мъже