България отстъпи на световния шампион в три гейма

07-10-2018 08:44 | Ани Колева

Женският национален отбор по волейбол на България загуби от действащия световен шампион САЩ с 0:3 (16:25, 17:25, 11:25) в първия си мач от група F, от втората фаза на световното първенство в Япония, който бе игран в зала "Осака Мунисипал Сентрал Джимнезиъм". Така родните представителкизаписаха четвърта загуба на мондила, като с две победи и 6 точки остават на последна позиция в групата. От своя страна САЩ пък продължават без загуба, като са с 6 победи и 16 точки, а това са фаворити за класиране за финалната шестица на първенството.

Утре, 8 октомври волейболистките на  България се изправят срещу тима на Русия, който по-рано сутринта победи Турция също с 3:0 гейма, докато световните шампионки ще излязат срещу туркините.  Срещите са съответно от 04:40 и 07:25 часа българско време.

Треньорът Иван Петков заложи на следния състав: Лора Китипова, Мирослава Паскова, Гергана Димитрова, Мария Каракашева, Нася Димитрова, Христина Русева - Жана Тодорова-либеро (Силвана Чаушева, Петя Баркова, Мира Тодорова).

Американките бяха една класа над родния състав и не позволиха никакво противодействие. И в трите гейма световните шампионки взимаха голяма преднина (18-10), поддържаха я до край и затвориха мача с разлика и в трите части.

С най-голям актив за България бе Нася Димитрова с 11 точки (2 блока, 1 ас). Мирослава Паскова завърши с 9 точки. Реализатор за победата на СА стана Кимбърли Хил с 13 точки (1 блок).

Статистика от мача вижте тук.

Програма, резултати и класиране в група F вижте тук.

---

Тагове: България национален отбор волейбол жени, Световно първенство волейбол 2018 жени