Левски отърва кожата в Бургас след петгеймова битка (статистика, обновено)

01-12-2018 20:02 | Малинка Димитрова

Волейболистите на Левски София записаха драматичен успех в Суперлигата при мъжете, след като се наложиха като гости над новака Дея спорт (Бургас) с 3:2 (14:25, 21:25, 26:24, 25:20, 15:11) в двубой от седми кръг на шампионата, изигран в зала "Младост".  "Сините" изоставаха с 0:2 гейма, но намериха сили да се върнат в мача, като наравиха пълен обрат за крайния упех с 3:2.

Домакините започнаха силно в първата част и поведоха с 1:0. Във втория гейм волейболистите на Весела Братоева имаха предимство до средата, след което "сините" набраха инерция и изравниха. При 19:17 Дея отново излезе напред и затвори след 25:21.

В третата част левскарите заиграха по-мотивирано. Опонентите им обаче не оставиха дълго да доминират и играта тръгна равностойно. В крайна сметка момчетата на Владо Николов измъкнаха успеха след 26:24 и намалиха пасива си.

Бургаският тим поведе в четвъртия гейм, но изпусна шансовете си и "сините" изравниха 2:2 гейма след стабилна разлика. Двубоят влезе в тайбрек. Там двата отбора си оспорваха лидерството до 8:7, след което Левски поведе с три точки. Домакините отново опитаха да се завърнат в играта, но не се получи. Гостите останаха стабилни до края и се поздравиха с успеха след 15:11 и крайното 3:2 гейма.

Играещият старши треньор на “сините” Владимир Николов бе топреализатор с 23 точки (1 ас, 1 блокада), а Иван Петров добави още 20 точки (4 блокади). За Дея Георги Петров стана най-резултатен в мача с 24 точки  (2 аса, 1 блокада), а Стоян Златев добави още 17 точки (1 блокада).

Така Левски се изкачва на четвъртата позиция с 13 точки (5 победи, 3 загуби), а Дея е 11-ти с 3 точки, като измести Миньор (Перник).

В девети кръг волейболистите на Владо Николов срещат Пирин (Разлог), на 11 декември (вторник). Дея пък се изправя срещу Пирин на 9 декември (неделя) в Разлог.