Кръгът на драмите и изненадите

03-12-2018 20:15 | Малинка Димитрова

Драми и изненади съпътстваха изминалия седми кръг от Суперлигата. Изиграни бяха три дербита - Монтана се наложи драматично над Пирин (Разлог), а ЦСКА бе безмилостен над шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас). Левски София пък направи обрат срещу другия дебютант в първенството Дея спорт (Бургас), след като изоставаше с 0:2 гейма. Хебър (Пазарджик) пък продължава да е лидер в класирането, след като надигра състава на новака в елита Дунав (Русе).

Ето какво още се случи в седми кръг:

Тимът на Монтана постигна четвърти успех, след като победи Пирин (Разлог) в пет гейма. Първата част бе доста оспорвана и след дълга борба гостите взеха първата част.

Във втория гейм домакините показаха по-стабилна игра и изравниха геймовете. Впоследствие двата отбора си размениха по един гейм и пратиха мача в тайбрек.

В него играчите на Даниел Пеев взеха инициативата от самото начало и не я изпуснаха до края.

Във втория двубой за деня Черно море (Варна) надигра като домакин амбициозния Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:1 гейма в местната зала „Христо Борисов“.

Волейболистите на Димитър Пангаров записаха втора победа в първенството, а дупничани отбелязаха трета загуба.

Домакините диктуваха играта от начало и затвориха първия гейм с разлика. Във втората част играта бе равностойна, но варненци се наложиха в ключовите моменти и поведоха с 2:0 гейма. В третия гейм волейболистите на Дупница показаха добра игра и намалиха пасива си. Решителният четвърти гейм бе изцяло под диктовката на Черно море, като остави съперника на едва 9 точки.

Място за изненада нямаше в третата среща от петъчния маратон. Добруджа 07 записа трети пореден и общо пети успех в Суперлигата, като победи без проблем като гост Миньор (Перник) с 3:0 гейма.

Срещата бе дебют за новото попълнение на добричлии - разпределителят Александър Мжелски.

След двубоя волейболистите на Пламен Христов са в челото на таблицата, като са на трета позиция.

Съботният ден стартира повече от перфектно за един от отборите. ЦСКА надигра Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 гейма в дербито на седмия кръг на волейболната Суперлига, изиграно в зала "Васил Симов".

Бургазлии имаха своите шансове в срещата, особено в първия и третия гейм, но не съумяха да ги използват.

За "червените" това е шеста победа в първенството, докато гостите допуснаха трета загуба от началото на шампионата.

Волейболистите на Левски София записаха драматичен успех в Суперлигата при мъжете, след като се наложиха като гости над новака Дея спорт (Бургас) с 3:2 гейма в двубой от седми кръг на шампионата, изигран в зала "Младост". След като изоставаха с 0:2 гейма, "сините" намериха сили да се върнат в мача, като наравиха пълен обрат.

В тайбрека двата отбора си оспорваха лидерството до 8:7, след което Левски поведе с три точки. Домакините отново опитаха да се завърнат в играта, но не се получи. Гостите останаха стабилни до края и се поздравиха с успеха след 15:11 и крайното 3:2 гейма.

Петата победа донесе на левскарите четвъртото място в класирането, а Дея заема 11-то място.

Хебър (Пазарджик) записа седмия си пореден успех, след като надигра като домакин Дунав (Русе) с 3:1 гейма

"Тигрите" поеха инициативата от самото начало на първата част и закономерно поведоха с 1:0. Във втория гейм русенци изравниха резултата и вкараха интрига. В третата част момчетата на Атанас Петров си върнаха лидерството и отново излязоха наред. Последният, решителен гейм обаче бе доста оспорван, но в крайна сметка Хебър затвори двубоя след 25:23 и 3:1 гейма.

Така накратко премина седмата седмица от Суперлигата. Следващият кръг чука на вратата - дали ще има изненади, или фаворитите ще се изявят на пълни обороти, можем само да гадаем.