Берое на 1/8-финал в Купата на претендентите (статистика, обновено)

04-12-2018 22:31 | Малинка Димитрова

Волейболистките на Берое (Стара Загора) се класираха напред към 1/8-финалите на турнира за Купата на претендентите. Воденият от Петър Дочев тим отстъпи като гост на Арис (Солун) с 3:2 (25:22, 25:16, 16:25, 20:25, 15:13) в мач-реванш помежду им, изигран в Национален спортен център Микра в южната ни съседка. В първия двубой, изигран на родна земя, старозагорки се наложиха категорично с 3:0 гейма и в тази среща се нуждаеха само от два гейма.

Домакините тръгнаха добре в срещата, като поведоха от начало и поддържаха темпото. "Зелено-белите" обаче се мобилизираха в ключовите моменти и излязоха напред след 25:22. Във втория гейм Берое владееше положението през цялото време и убедително спечели, класирайки се на 1/8-финалите на турнира.

В следващите две части гъркините поеха инициативата и изравниха, като вкараха мача в тайбрек. Там играта бе доста оспорвана, но в крайна сметка Арис затвори след 15:13 и 3:2 гейма.

Най-резултатна бе Ваня Върбанова с 11 точки (1 ас, 1 блокада), по 10 добавиха Веселина Григорова (3 блокади) и Виолина Николова (1 ас, 1 блокада). За гръцкия тим Вероника Худима приключи с 22 точки (1 ас, 1 блокада).

На 1/8-финалите Берое излиза срещу Волеро Льо Кане с националките Гергана Димитрова и Мира Тодорова в състава.