ЦСКА и Левски продължават на евросцената днес

05-12-2018 10:00 | Малинка Димитрова

Нови две евробитки предстоят за българските отбори днес, 5 декември (сряда).

Първи на терена (в 18:00 ч. б.в.) ще излязат волейболистките на Левски в двубой от втория по сила европейски турнир – за Купата на ЦЕВ. Волейболистките на Радослав Бакърджиев се изправят срещу чешкия Простейов в едноименния град, като търсят чиста победа като гости, за да успеят да вкарат мача в "златен" гейм. "Сините" загубиха като домакини с 0:3 гейма в първия мач между двата тима от 1/16-финалите.

Мъжкият отбор на ЦСКА пък се нуждае от победа с 3:0 или 3:1, за да стигне до "златен" гейм срещу белгийския Волей Хаасроде Льовен в 1/16-финалите в третия по сила европейски турнир - Купата на претендентите. "Червеният" тим отстъпи на "лъвовете" с 1:3 гейма в първия мач помежду им, изигран в зала "Христо Ботев". Реваншът е от 21:30 ч. б.в.

И двата мача н българските отбори от евросцената ще бъдат предавани пряко по интернет телевизията Laola 1.

---

Тагове: Левски, ЦСКА, Купа на ЦЕВ волейбол 2019 жени, Купа на претендентите волейбол 2019 мъже