ЦСКА приключи с Купата на претендентите

05-12-2018 23:01 | Малинка Димитрова

Волейболистите на ЦСКА отпаднаха от турнира за Купата на претендентите, след като отстъпиха като гости на белгийския Волей Хаасроде (Льовен) с 0:3 (23:25, 16:25, 21:25) в мача-реванш от 1/16-финалите, изигран в зала "Хеверлее". "Червените" претърпяха поражение с 1:3 гейма в първия двубой помежду им, изигран на родна земя и така загубиха шансове за класиране напред.

В първата част двата тима започнаха равностойно, след което домакините се откъснаха и поведоха. В ключовите моменти момчетата на Александър Попов се доближиха до опонента, но не успяха да го преодолеят.

Във втория гейм играчите на Крис Ийкманс бяха доста по-категорични и убедително поведоха с 2:0 гейма. В третата част възходящата линия на фламандците продължи и те записаха чиста победа в срещата.

Най-резултатен бе Тодор Костов с 13 точки (1 блокада). 9 точки добави Пламен Шекерджиев (1 ас, 2 блокади). За Хаасроде Гил Хофманс приключи с 14 точки, с 13 се отчете Бере Петерс (3 блокади).

В1/8-финалните двубои белгийските "лъвове" се изправят срещу израелския Апоел Кфар Саба, който отстрани австрийския УВК Грац.