Марек победи ЦСКА в контрола

08-01-2019 12:16 | zadupnitsa.com

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) записаха втора победа в предсезонната си подготовка за втория дял от шампионата на Суперлигата. Дупничани удариха като гости ЦСКА с 3:1 (21:25, 25:23, 25:20, 25:22) в контрола помежду им.

"Червените" доминираха само в първата част, а в останалите играчите на Виктор Карагьозов се наложиха без проблеми над опонента.

Най-резултатен за Марек Юнион-Ивкони бе Ивес Мутабази с 25 точки (2 аса, 5 блокади), Павел Душков добави 14, а Цветелин Цветанов – 12. Много силно се включи отново юношата на тима Любомир Янков. Тийнейджърът игра в центъра на мястото на капитана Борислав Апостолов и записа 7 точки (4 блокади). За "армейците" топреализатор стана Пламен Шекерджиев с 15, Венцислав Георгиев се отчете с 13, а Симеон Александров с 12.

Три дни по-рано, Марек Юнион-Ивкони победи в Разлог и Пирин, но с 3:2 гейма. Най-резултатен тогава стана юношата Светослав Иванов с 19 точки, а втори по резултатност бе третият чужденец в състава Иван Боб Огном. Диагоналът от Африка засега само тренира с отбора, като при трансфер на някой от другите двама чужденци през следващите две седмици ще бъде картотекиран.

В петък дупничани играят в Пазарджик срещу Хебър в четвъртфинална среща от турнира за Купата на България. Домакините, са сочени за основен фаворит заедно с Нефтохимик за спечелване на Купата, както и титлата на страната.