Елица Василева и Скандичи прегазиха полския вицешампион

05-02-2019 21:26 | Малинка Димитрова

Националката Елица Василева и нейният Савино дел Бене (Скандичи) постигнаха трета победа в най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Състезателките на Карло Паризи надиграха категорично за втори път полския вицешампион ЛКС Комерсекон (Лодз) с 3:0 (25:21, 25:22, 25:17) в четвърти мач от група D на надпреварата, изигран в зала "Спорт Арена" в Лодз. В първия мач тимът от Флоренция се наложи като домакин над волейболистките на Михал Масек със същия резултат.

Василева бе титуляр и в трите части, като реализира 8 точки. Топреализатор бе Изабеле Хаак с 21 точки (2 блокади), 11 добави Йована Стефанович (4 блокади). За Комерсекон Моника Бочиек риключи с 15 точки, по 13 реализираха Региане Бидиас и Агата Вавжинчик.

Така Скандичи продължава да бъде убедителен лидер в класирането с 10 точки (3 победи, 1 загуба), полският тим е на последното, четвърто място с 3 точки (1 успех, 3 поражения).

Следващата среща за Василева и съотборничките й е на 20 февруари (сряда), с другия италиански отбор в групата - Имоко Волей (Конеляно). В първия двубой помежду им "пантерите" се наложиха с 3:2 гейма. Комерсекон се изправя срещу ССК Палмберг (Шверин) ден по-рано.