Купа България при жените стартира на 13 февруари

Раковски (Димитровград) приема ЦСКА в най-интересния сблъсък от 1/4-финалите на Купата на България
06-02-2019 14:50 | BGvolleyball.com

Турнирът за Купата на България при жените за настоящия сезон 2018/2019 стартира на 13 февруари (сряда). В него участват всичките осем отбора от шампионата при дамите. На база класирането от есенния полусезон на НВЛ – жени, в първия етап от надпреварата съставите се разделят в четири четвъртфинални двойки, съответно 1-8, 2-7, 3-6, 4-5.

Така двойките са: Марица (Пловдив) – Перун (Варна), Берое (Стара Загора)  – Казанлък, Левски – Славия, ЦСКА – Раковски (Димитровград). Играят се два мача на разменено гостуване, като отборът с по-предно класиране определя реда на домакинствата.

Първите мачове са на 13 февруари (сряда), реваншите са насрочени за 27 февруари, отново сряда.

Програма на мачовете от четвъртфиналния етап вижте тук.

Победителите от четвъртфиналния етап оформят финална четворка за Купата на България. Надпреварата за трофея ще се проведе на 13-14 април. Домакинът ще бъде определен допълнително.