Марица отново не успя да пребори Вакъфбанк

06-02-2019 18:29 | BGvolleyball.com

Тимът на Марица (Пловдив) претърпя четвърта поредна загуба в най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Волейболистките на Иван Петков отстъпиха като гости на световния и европейски клубен шампион Вакъфбанк (Истанбул) с 0:3 (19:25, 17:25, 19:25) в двубой от група А, изигран в зала "Вакъфбанк Спор Сарайъ" в турския мегаполис.

Стартови състави:

Вакъфбанк: Джансу Йозбай, Жу Тинг, Келси Робинсън, Мелис Гюркайнак, Лонеке Сльоетйес, Зехра Гюнеш, Хатидже Гизем Йорге - либеро;

Марица: Катлийн Вайс, Таня Петкова, Нася Димитрова, Мирослава  Паскова, Александра Холстън, Дежинифър Крос, Жана Тодорова - либеро.

Домакините стартираха двубоя с добра преднина, която поддържаха през цялото време и поведоха в резултата без проблем. Във втората част играта бе доста по-оспорвана, маричанки поведоха на няколко пъти в резултата. Серия от сервиси на истанбулския тим обаче оформи солиден аванс и до обрат не се стигна.

В третия гейм волейболистките на Джовани Гуидети тръгнаха ударно, с 5 точки преднина. Въпреки това "жълто-сините" демонстрираха борбен дух и наваксаха голяма част от изоставането си. Пловдивчанки се доближиха до опонентките си при 21:19, но отново началният удар на турския гранд оказа своето воляиние и мачът приключи след 25:19 и 3:0.

Най-резултатна бе Мирослава Паскова с 14 точки, Александра Холстън добави 7 точки. За Вакъфбанк Лонеке Слоетьес завърши с 19 точки (4 аса) и стана MVP на срещата. Жу Тинг се отчете с 16 точки.

Така Вакъфбанк остава лидер в таблицата с 12 точки (4 победи), а Марица е на последното четвърто място с 0 точки.

В другата среща от Група А в този кръг, тази вечер от 21:00 ч. б.в., френският Безие (Безие) посреща германския Алианц МТФ (Щутгарт). Те са и последните два съперника на Марица в оставащите срещи от групата - на 20 и 26 февруари.