Рабаджиева и Фенербахче еднолични лидери в групата си в ШЛ

06-02-2019 22:23 | Малинка Димитрова

Българската волейболистка Добриана Рабаджиева и нейният Фенербахче (Истанбул) постигнаха четвърта поредна победа в Шампионската лига. Момичетата на Зоран Терзич надиграха категорично като гости полския шампион Хемик (Полице) с 3:0 (26:24, 25:20, 25:15) в двубой от група Е, изигран пред почти 4000 зрители в Шчечин.

Фенербахче заема лидерската позиция с 12 точки (4 победи), Хемик е на последното, четвърто място с 1 точка (4 поражения)

Рабаджиева бе титуляр и в трите гейма, като записаха на сметката си 3 точки (1 ас). Най-резултатни бяха Саманта Брисио (4 аса, 1 блокада) и Мелиса Тереса Варгас (1 ас, 2 блокади) с по 19 точки. За полския гранд Бианка Буша (1 ас, 2 блокади) и Шиака Огбогу (3 блокади) приключиха с по 8 точки

Следващият двубой е на 20 февруари (сряда), срещу Динамо (Москва). Хемик гостува на КСМ (Букурещ).