Вечно дерби открива 16-и кръг на Суперлигата

07-02-2019 09:30 | Малинка Димитрова

Нови волейболни емоции очакват волейболните фенове в днешния 7 февруари. Второто за сезона Вечно дерби ще изправи един срещу друг Левски София и ЦСКА в откриващата среща от 16-и кръг на Суперлигата при мъжете.

Двубоят започва в 18:30 ч. и ще се изиграе в зала "Универсиада", като ще се излъчи директно по Диема Спорт 2. Както през миналия полусезон, и на днешното дерби няма да бъдат допускани фенове на гостите.

На терена ще излязят два тима с амбиции от първата четворка на Суперлигата, като предстои истински сблъсък. Волейболистите на ЦСКА заемат второ място във временното класиране с тринадесет победи, две загуби и 37 точки. Левски е на четвърта позиция с десет победи, пет загуби и 28 точки, като има същият актив с третия - Монтана, но отстъпва само по геймово съотношение.

В пети кръг ЦСКА победи като домакин "вечния" съперник с 3:1 гейма. Тогава воденият от Владо Николов тим бе измъчван от контузии на няколко ключови играчи, но сега всички са на линия и са в пълна готовност за дербито. Пред собствена публика "сините" преследват реванш, и както винаги, зарядът ще е огромен. Успех за левскарите, или втора победа за армейците - тва предстои да разберем, но едно е сигурно - двубоят обещава да бъде изключително интересен.