Йосифов и Монца безупречни срещу Скримов и Вибо Валентия

07-02-2019 00:25 | Малинка Димитрова

Капитанът на националите Виктор Йосифов и неговият Веро Волей (Монца) записаха категоричен успех срещу Тоно Калипо Вибо Валентия (Калабрия) и Тодор Скримов. Волейболистите на Фабио Соли победиха като домакини без проблем водения от Антонио Валентини тим с 3:0 (25:19, 25:21, 25:17) в отложен мач от 16-и кръг на Сериа А1, изигран в "Канди Арена". Така Монца прекъсна негативната си серия от четири поредни загуби.

Йосифов изнесе по-голямата част от играта на блокада на отбора и отбеляза общо 7 точки (4 блокади). Топреализатор бе Олех Плотницкий с 16 точки (5 аса, 1 блокада). 11 точки добави иранецът Амир Гафур. За Вибо Валентия Тодор Скримов завърши с 4 точки за два гейма на терена като титуляр. Мохамед ал Хадади се разписа с 11 точки

Монца заема осмата позиция в таблицата с 28 точки (9 победи, 11 загуби), Тоно Калипо е на 11-о място с 19 точки (6 успеха, 14 поражения)

В следващия кръг Йосифов и съотборниците му срещат Глобо Банка Пополаре дел Фрузинате (Сора), на 17 февруари (неделя). Скримов и Вибо Валентия гостуват на Падуа.

Преди това пред Монца предстои двубой от Купата на претендентите - на 13 февруари (сряда) отборът гостува в Словения за Калцит (Камник) за 1/4-финален мач-реванш от турнира. В първата среща Веро Волей записа победа с 3:1 гейма и се нуждае само от два гейма, за да продължи напред към полуфиналите.