Петъчен маратон с двубои от Суперлигата и НВЛ-жени

08-02-2019 09:30 | Малинка Димитрова

Волейболен маратон от шест мача предлага програмата днес, 8 февруари. Ще се изиграят три мача от Суперлигата при мъжете (XVI кръг) и три срещи от НВЛ-жени (X кръг).

Първи на терена ще се изправят отборите на Левски и Славия, в зала "Сиконко". Мачът е от 16:00 ч., а по същото време в морската ни столица Перун (Варна) приема Раковски (Димитровград). В трети кръг "сините" претърпяха поражение от "белите" с 1:3 гейма, а варненският тим бе победен с 0:3 гейма.

Два часа по-късно Казанлък Волей домакинства на ЦСКА в зала "Багира". "Розите" отстъпиха на "червените" с 1:3 гейма в първия полусезон.

Битките при мъжете стартират в 18:00 ч. Пирин (Разлог) приема Черно море (Варна) в преследване на реванш. В пети кръг момчетата на Мирослав Живков загубиха изненадващо с 1:3 гейма от "моряците".

В 18:15 ч. Марек Юнион-Ивкони се изправя срещу Миньор (Перник) в опит за затвърждаване на осмата си позиция в таблицата. Като гости в предходния двубой дупничани надираха категорично опонентите си.

Дербито на деня - между Нефтохимик 2010 (Бургас) и Хебър (Пазарджик), започва в 18:30 ч. Срещата е телевизионна и ще се излъчва пряко по Диема Спорт 2. Лидерът в класирането преследва 15-а си победа във втория си сезон в елита.