Марек се върна на победния път

Снимка: Архив.
08-02-2019 19:55 | Малинка Димитрова

Тимът на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) прекъсна негативната си серия от пет загуби и записа шести успех в Суперлигата. Волейболистите на Виктор Карагьозов надиграха категорично като домакини Миньор (Перник) с 3:0 (25:17, 25:20, 25:22) в мач от 16-и кръг.

Дупничани държаха инициативата през по-голямата част от двубоя. Единствено във втория гейм перничани поведоха за кратко, но не се случи нищо повече и домакините увеличиха аванса си. Ситуацията се повтори в третата част, като там играта бе оспорвана до средата на гейма. Състезателите от Югозапада обаче отново показаха воля и записаха чист успех.

Най-резултатен бе Иван Боб Огном със 17 точки (1 ас, 3 блокади), 12 добави Светослав Иванов (5 аса!, 1 блокада). За опонентите им Любослав Симеонов се отчете с 12 точки (1 ас, 2 блокади), 10 реализира Георги Левенов (6 блокади!)

Марек остава на осмото място в таблицата с 18 точки (6 победи, 10 загуби), Миньор е 12-и с 6 точки (2 успеха, 14 поражения)

В следващия кръг момчетата на Виктор Карагьозов гостуват на Хебър (Пазарджик), воденият от Петьо Драгиев приема Дунав (Русе). Мачовете са на 13 февруари (сряда).