Славия влезе в тройката на група А от Висшата лига

Волейболистите на Славия се изкачиха на трето място в група А на Висшата лига
10-02-2019 13:00 | Ани Колева

Славия продължава успешния си ход от началото на 2019 година, като се изкачи в тройката на група А, от второто ниво във волейболния шампионат при мъжете – Висшата лига.

Волейболистите на „белите“, водени от Северин Димитров надиграха като гости Град (Белоградчик) с 3:1 (25:21, 25:18, 18:25, 25:17). С това те отбелязаха осма победа в шампионата, като с три загуби и 25 точки заемат трета позиция във временното класиране. Волейболистите на Белоградчик, които бяха доскорошен водач в група А записаха четвърто поражение, като със седем победи и 23 точки отстъпиха на четвърта позиция в таблицата.

Водач в група А продължава да бъде тимът на Звездец (Горна Малина), който надигра като домакин Сливнишки герой (Сливница) след изключително оспорвана и драматична битка с 3:2  (24:26, 25:11, 25:18, 24:26, 15:13).

С този успех волейболистите, водени от Иван Генков запазват първа позиция в класирането с девет победи, две загуби и 26 точки. Сливнишки герой е на пета позиция с  шест победи, пет загуби и 18 точки.

Девети успех този кръг отбеляза и съставът на Ботев (Луковит) който надигра чисто Изгрев (Ябланица) с 3:0 (25:15, 25:13, 25:22). Представителите на Луковит имат същия актив като водача Звездец, но са на втора позиция с три точки по-малко, като имат 23 в актива си.

В последния мач от кръга Тетевен Волей записа драматична победа като гост над Ботев (Ихтиман) с 3:2 гейма. Така тетевенци отбелязаха трета победа и заемат шесто място в таблицата. Ботев (Ихтиман) е с 4 точки, но без успех досега.

Програма, резултати и временно класиране в група А от Висшата лига вижте тук.

---

Тагове: Национална волейболна лига 2019 Висша лига, Звездец, Ботев Луковит, Славия, Град, Сливнишки герой, Ботев Ихтиман, Тетевен волей