Попово изненада Раковски за първа победа в група Б

10-02-2019 14:30 | Малинка Димитрова

Тимът на Попово 09 (Попово) сътвори изненадата в група Б на Висшата лига, след като се наложи над Раковски 1964 (Севлиево) с 3:0 (26:24, 25:21, 25:18) в мач от 11-и кръг.

Това е първа победа за волейболистите от Североизточна България, които имат 10 загуби на сметката си и заемат последното място в таблицата с 5 точки. Раковски е четвърти с 21 точки (7 успеха, 4 поражения)

Воденият от Иван Халачев Арда (Кърджали) продължава да бъде убедителен лидер във временното класиране с 31 точки.  Кърждалийци надиграха категорично Черноморец Бяла – 2008 с 3:0 (25:23, 25:18, 25:17) в двубой, изигран в зала „Христо Ботев“ във Варна.

Успехът е трети пореден и общо десети за играчите от родопския град, които имат само едно поражение до момента.

Виктория Волей (Пловдив) пък записа драматичен успех, след като се наложи трудно като гост над Берое (Стара Загора) с 3:2 (20:25, 25:23, 25:19, 24:26, 17:15)

По този начин пловдивчани остават на второто място във временното класиране с актив от 24 точки (8 победи, 3 загуби). Берое е на петата позиция с 18 точки (6 успеха, 5 загуби) и е само на 3 точки от третия и четвъртия Царево и Раковски, които имат по 21 точки.

Нова победа записа и отборът на Царево, който победи като гост Строител (Пловдив) с 3:0 (25:10, 25:16, 25:20) и прекъсна негативната си серия от две загуби. Волейболистите от морския град имат общо седем успеха и четири поражения и се намират в подножието на групата.

Строител е на предпоследното, седмо място с едва 4 точки (2 победи, 9 загуби)