Монтана продължи победната си серия и срещу Левски (статистика)

Монтана  продължи победната си серия и срещу Левски (статистика)
12-02-2019 20:32 | BGvolleyball.com

Монтана надигра Левски с 3:1 (28:26, 22:25, 25:16, 25:22) в първи мач от междинния 17-и кръг  на Суперлигата. Двубоят се игра тази вечер в зала "Младост".

Това е пета поредна победа за Монтана. Двата тима са съседи в класирането. Монтана е на трето място, Левски е на четвърта позиция.

Първата част бе изключително оспорвана и изпълнена с обрати. В началото домакините дръпнаха с 4 точки при 6:2, но още до десета точка "сините" изравниха. Гостите на свой ред поведоха с 16:12, след като Марк Макгивърн затрудни посрещането на съперника. Играчите на Монтана отговориха със силен начален удар и се стигна до ново равенство при 18-а точка. В края "сините" имаха три възможности да спечелят гейма. Домакините обаче не се предадоха, а при 26:26 след две поредни блокади поведоха в резултата. Виталий Бондар записа 3 аса за Монтана в гейма.

Тодор Вълчев, който влезе в игра за домакините в края на първия гейм на мястото на Златко Кьосев, остана на полето. Втората част започна по прекрасен начин за гостите, които при начален удар на Делчо Раев направиха няколко поредни блокади и поведоха с 5:0. Постепенно играчите на Даниел Пеев стопиха разликата и изравниха при 17:17. Последваха три поредни точки за "сините", отново при сервис на Раев. След ас на Бондар, Монтана се доближи на една точка от съперника. Трифон Лапков обаче влезе в игра, за да изпълни сервис, и го направи с директна точка за 24:21, а малко след това Левски изравни геймовете.

Със свежи сили Златко Кьосев се върна в игра в третия гейм и поведе тима си. Както Бондар, така и той затрудниха доста посрещането на "сините". Монтана спечели убедително третата част. Домакините продължиха добрия ритъм на игра и в четвъртата част. Този гейм също бе много оспорван, отново имаше обрати. Волейболистите на Пеев обаче не позволиха мачът да бъде решен в тайбрек и спечелиха с 3:1. Играчите на Монтана и в този домакински мач заложиха на силния си начален удар и записаха 12 аса в мача срещу 6 за гостите.

Останалите срещи от кръга са в сряда, 13 февруари.

Аспарух Аспарухов бе най-резултатен с 23 точки (2 аса, 2 блокади), Виталий Бондар добави 20 (5 аса, 1 блокада).

За Левски Гордан Люцканов завърши със 17 (2 блокади).

Статистика - ВИЖТЕ ТУК

Монтана: Иван Латунов, Виталий Бондар, Златко Кьосев, Сергей Андриевский, Стефан Чавдаров, Аспарух Аспарухов и Кристиян Петров – либеро;

Треньор: Даниел Пеев;

Левски: Марк Макгивърн, Гордан Люцканов, Теодор Богданов, Делчо Раев, Смилен Мляков, Иван Петров и Ивайло Лалов-либеро;

Треньор: Владимир Николов;