ЦСКА си свърши работата в Пазарджик (статистика)

15-03-2019 20:29 | BGvolleyball.com

ЦСКА победи като гост Хебър (Пазарджик) с 3:1 (25:16, 22:25, 27:25, 25:22) в среща от последния 22-и кръг от редовния сезон във волейболната Суперлига.

По този начин в крайното класиране Хебър завършва на първа позиция, "армейците" са на второ място. Два гейма бяха необходими на "червените" в срещата, за да изпреварят шампиона Нефтохимик в класирането, който приключва редовния сезон като трети.

ЦСКА започна по-добре мача в Пазарджик. "Червените" затрудниха посрещането на съперника, блокадата на гостите работеше, от началото до края на гейма столичани владееха инициативата и закономерно поведоха.

Двата тима се "захапаха" във втората част. В края при 22:21 за Хебър, Стойко Ненчев направи два поредни аса и реши гейма в полза на домакините – 1:1.

И третата част бе много оспорвана. В края Хебър поведе с 20:17, когато на начален удар бе Александър Ляфтов. В игра за гостите влезе Ивайло Стефанов, за да подобри посрещането и го направи. Владимир Станков реализира ас, след което гостите записаха точкова блокада и изравниха – 20:20. Започна надлъгване, в което ЦСКА имаше три възможности да вземе гейма. Венцислав Георгиев, който направи силен мач, бе стабилен във важните моменти, а от третия опит ЦСКА спечели така ценния гейм.

Въпреки че след третия гейм бе ясно класирането и на двата тима, заряд имаше и в четъртата част. ЦСКА игра по-уверено, докато домакините направиха повече грешки и по този начин "червените" записаха втора победа над лидера след 3:0 през есента.

На 1/4-финалите ЦСКА ще играе с Пирин, а Хебър - с Дунав.

Над всички бе Венцислав Георгиев, който реализира 24 точки (3 блокади), Симеон Александров добави 12 точки (3 аса, 2 блокади), а Пламен Шекерджиев завърши с 10 точки (1 блокада).

За Хебър Брадли Гънтър отбеляза 21 точки (1 блокада), Александър Симеонов е с 12 т.

"Червените" направиха 15 блокади срещу 9 за домакините.

Статистика - ВИЖТЕ ТУК

Хебър: : Стойко Ненчев, Венцислав Рагин, Иван Станев, Александър Симеонов, Александър Ляфтов, Брадли Гънтър и Петър Каракашев – либеро;

Треньор: Атанас Петров;

ЦСКА: Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов, Тодор Костов, Венцислав Георгиев, Владимир Станков, Симеон Александров и Мартин Божилов – либеро;

Треньор: Александър Попов;