Ники Пенчев с 3 точки при дебюта си в ПлусЛигата

Снимка: jastrzebskiwegiel.pl
08-10-2012 17:50 | Николай Марков

Ефектор започна с очаквана загуба от гранда Ястжембски Венгел

Българският национал Николай Пенчев направи своя дебют в мъжкото първенство на Полша.  В среща от първия кръг на ПлусЛигата неговият Ефектор (Келце) очаквано загуби като гост от световния клубен вицешампион Ястжембски Венгел (Ястжембе-Здруй) с 0:3 (15:25, 25:27, 22:25) след 80 минути игра.  Пловдивчанинът бе в седморката на своя тим и в трите гейма като помогна на поемането на противниковия сервис с 62% добро и 33% перфектно посрещане.  В нападение Пенчев записа 3 точки при 19% успеваемост.  В следващия си мач Ефектор посреща Делекта (Бидгошч) на 15 октомври.

Без контузения си лидер Методи Ананиев, Индикпол (Олщин) също не успя да вземе гейм в първия кръг.  Като гост на шампиона Асеко Ресовя (Жешув) Индикпол отстъпи с 0:3 (21:25, 22:25, 17:25).

Тагове: Полша мъже