ЦПВК и Ахил последните два финалиста при девойките U20

Волейболистките на ЦПВК и Ахил се класираха за финалите на държавното първенство за девойки под 20 години
16-04-2019 17:10 | Ани Колева

Отборите на ЦПВК (София) и Ахил (София) станаха последните два участника на финалите на държавното първенство по волейбол за девойки под 20 години. Двата тима извоюваха своите квоти на последна заключителна квалификация, която се проведе в столичната зала „Раковски“, като заеха първите две места в крайното класиране. Участие взеха трите победители от предварителните квалификации – домакините от ЦПВК, Ахил и Бдин Вида (Видин), като се игра за две места.

В първия ден от надпреварата ЦПВК извоюва драматична победа над Бдин Вида с 3:2 гейма и започнаха с важен успех  в надпреварата. Волейболистките, водени от Ева Цветанова изоставаха с 1:2 гейма, но направиха пълен обрат и триумфираха като краен победител след тайбрек, в който имаха пълно надмощие.

Във втория ден от турнира тимът на Ахил, воден от Александър Рашков се наложи над Бдин Вида с 3:1 гейма и също отбеляза решаващата си стъпка за класирането на финали. От своя страна видинчанки записаха две загуби и отпаднаха от по-нататъшно участие.

В последния ден от турнира ЦПВК и Ахил се изправиха в мач за първото място, който бе без значение, тъй като и двата тима вече се бяха класирали за финали. Треньорите на двата съперника решиха да заложат на кадетките си в този мач, като по-големите момичета почиваха. ЦПВК надигра Ахил с 3:0 гейма и спечели квалификацията, а ахилки заеха втора позиция.

Резултати и класиране в последната заключителна квалификация вижте тук.