Николай Желязков: Браво на отбора, страхотна игра и характер (видео)

16-04-2019 21:10 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) надиграха като гости Хебър (Пазарджик) с 3:0 гейма, във втория мач между двата тима от финалния плейоф в Суперлигата при мъжете и поведоха с 2-0 успеха в серията. Старши-треньорът на шампионите Николай Желязков изрази задоволство от постигнатия втори успех над съперника, този път с категоричното 3:0 гейма.

"Бяхме спокойни и запазихме това спокойствие докрай. В състава на Хебър имаше излишно напрежение и те не издържаха във важните моменти. При две победи навън само с един изгубен гейм, ще е глупаво, ако говоря за нещо, от което не съм доволен. Браво на отбора. Страхотна игра и характер. Надиграваме отбора на Хебър. Колегата се беше изнервил нещо, него трябва да питате, седи тук на линията, обяснява се. Направили сме две крачки. Логично е да сме фаворити. Трябва да вземем един мач от три, а в две от срещите сме домакини. Трябва да бъдем в най-добро състояние за мачовете у дома, надявам се да затворим серията в Бургас. Имахме на моменти добра игра в центъра".

Цялото интервю вижте във видео материала.

---

Тагове: Нефтохимик 2010, Хебър, Национална волейболна лига 2019 Суперлига, Никола Желязков