Берое взе реванш от Левски и е на финал за Купата на България

17-04-2019 20:05 | Ани Колева

Волейболистките на Берое (Стара Загора) се класираха за финал в турнира за Купата на България. Тимът, воден от треньора Петър Дочев надигра Левски с 3:2 (25:15, 21:25, 25:14, 22:25, 15:13) в първия полуфинален сблъсък, който се игра в пловдивската зала „Колодрума“. С този успех Берое взе реванш от Левски, за загубата на полуфиналите в НВЛ-жени и отсъствието им финалния спор в първенството.

Двата съперника отбелязаха неравномерна игра и присъствие на двете крайности. Това доведе до много обрати в мача и размяна на геймовете. Волейболистките на Левски имаха колебливо начало, което доведе до много непредизвикани грешки. Съставът на Берое от своя страна стартира стабилно, като се възползва максимално от пропуските на противника и поведе с 14:7. Сините не успяха да излязат от ситуацията, а старозагорки продължиха да натискат и спечелиха първия гейм с голяма разлика.

Коренна промяна настъпи във  втората част, когато ролите се размениха. Сините се отърсиха от напрежението и засилиха сервиса, като и затрудниха посрещането на съперника. Това доведе до 14:7 в тяхна полза. Старозагорки играеха ролята на догонващ, като успяха да стопят пасива си до 3 точки, след което Левски се наложи, като изравни 1:1 гейма.

Последва поредния обрат в третата част, в която отново доминираше Берое. Хърватката Хелена Перич застана на крайната линия, като отбеляза дълга серия от 10 поредни сервиса и подпомогна на съотборничките си да поведат с 17:5. Това бе достатъчно и Берое спечели безпрепятствено 25-та точка, като поведе с 2:1 гейма.

Левски отвърна със същото в четвъртата част, когато Гергана Георгиева стартира силно с начален удар, а "сините" поведоха със 7:0. Водачеството им се запази и те се наложиха в четвъртата част, като докараха мача до тайбрек.

В петата решителна част играта бе точка за точка до 12:12. В този момент грешка на Левски даде предимство на съперника, а Берое не се поколеба да наложи волята си, като затвори гейма с 15:13, а с това постигна и крайния успех.

На финала Берое ще се изправи срещу победителя от двойката Марица - ЦСКА, които играят втори полуфинал в надпреварата.

Реализатор за победата на Берое бе Ваня Върбанова с 24 точки ( 1 ас, 2 блокади). За Левски най-резултатна бе Моника Кръстева с 23 точки ( 1 ас)

Статистика от мача можете да видите тук.

Всички резултати и програма за Купата на България вижте тук.

---

Тагове: Купа на България волейбол 2019 жени, Берое Стара Загора, Левски, Марица, ЦСКА