България с първа историческа победа във Волейболната лига на нациите (обновено)

13-06-2019 20:30 | BGvolleyball.com

Женският национален отбор на България записа първа историческа победа във Волейболната лига на нациите. "Лъвиците" се наложиха над Корея с 3:1 (20:25, 25:23, 25:19, 26:24) в мач от група 13, изигран в Перуджа.

Така момичетата на Иван Петков се изкачват на 15-а позиция с 4 точки (1 победа, 10 загуби), корейките са последни с 3 точки (1 успех, 11 поражения).

Родният селекционер заложи на следния стартов състав: Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Мира Тодорова, Гергана Димитрова, Силвана Чаушева, Петя Баракова, Жана Тодорова (либеро).

Корейските волейболистки доминираха в първия гейм и поведоха закономерно. Във втората част нашите момичета заиграха по-вдъхновено и след страхотни изяви на Нася Димитрова и Мира Паскова успяха да изравнят резултата. Доминацията продължи и в третия гейм и момичетата на Иван Петков поведоха с 2:1 гейма.

Последната четвърта част бе доста оспорвана - двата тима си разменяха лидерството в ключовите моменти. В крайна сметка "лъвиците" показаха характер и воля за победа и наложиха волята си, като изковаха първия си успех след 26:24 и 3:1 гейма.

Най-резултатна бе Нася Димитрова с 24 точки (1 ас, 5 блокади), 16 точки добави Мирослава Паскова (1 блокада). За азиатките Ким Йеон Кун бе над всички с 27 точки (2 аса).

В следващия уикенд българските волейболистки се изправят срещу домакина Китай, Сърбия и Германия в Нингбо. Мачовете са от 18 до 20 юни.

---

Тагове: България национален отбор волейбол жени, Волейболна лига на нациите 2019 жени