Мирослава Паскова: Дано запазим инерцията и за турнира в Китай

13-06-2019 23:15 | BGvolleyball.com

Националката Мирослава Паскова стана втора по резултатност с 16 точки за първата историческа победа на България над Република Корея с 3:1 гейма, в четвъртата седмица от Волейболната лига на нациите. Ето нейното мнение след успеха:

„Във всеки мач ние тръгваме заредени за победа, но този път издържахме до края и затова победихме. А не както досега след 20-а точка губихме контрол над емоциите и ставаха обърквания. А на такова ниво не трябва да се допуска, защото после се губят мачове. Преди този обаче отново имахме разговор в отбора за проблемите си, от които малко по малко излизаме. Дали беше и късмет, дали и професионализъм – ще си проличи занапред, надявам се. Да, ако бяхме изиграли този мач по-рано, със сигурност щеше да бъде друго в турнира, но както се казва в клишето – по-добре късно, отколкото никога.  Надявам се да запазим инерцията и за турнира в Китай, където въпреки, че излизаме срещу много класни отбори, както вече се знае - няма какво да губим. Трябва да играем със сърцата си за удоволствие, за треньора и за всички, които все още ни подкрепят.

---

Тагове: България национален отбор волейбол жени, Волейболна лига на нациите 2019 жени, Мирослава Паскова