Трентино шампион на Италия след уникално шоу!

12-05-2013 20:37 | Калин Трифонов

Радо Стойчев с червен картон, 17 аса не стигнаха на Копра в решителната пета среща

Итас Диатек Трентино (Тренто) спечели шампионската титла на Италия за трети път в своята история, след като в решителната пета среща от финалната серия се наложи с драматичното 3:2 (25:23, 21:25, 25:22, 19:25, 15:12) над Копра Елиор (Пиаченца). До заключителния епизод от сблъсъка днес в Тренто двата тима си бяха разменили по две домакински победи.

Както си му е редът щабовете хвърлиха доста емоции, както на полето, така и извън него. На гребена на вълнението при 15:15 в третата част при отсъдена атака в аут на Матей Казийски, наставникът на Трентинци Радостин Стойчев стигна чак до скамейката на Копра в търсенето на истината. От там му отговориха подобаващо и логично българинът получи червен картон и бе изпратен на трибуните до края на гейма. Представлението му обаче даде своя резултат и възпитаниците му постигнаха няколко последователни точки, като поведоха с 20:18 и 23:20, и така затвориха гейма.

Тайбрекът също предложи зрелищен волейбол и драматични разигравания до самия край на срещата.  Първо Трентино поведе с 4:0 и 6:2 при серия на центъра Емануеле Бирарели от начален удар. Гостите обаче не сложиха оръжие и отговориха с мощен сервис на Алесандро Феи, при който се стигна до пълен обрат и 7:6. Двата отбора размениха полетата си при 8:7 в полза на гостите. Убедителна атака на Османи Хуанторена обърна резултата до 9:8, а контра на Щокр направи дори 10:8. До края на срещата обаче имаше време за още една размяна на водачеството и Копра поведе с 12:11. С подкрепата на над 4000 зрители по трибуните момчетата на Стойчев изравниха и при сервис на Хуанторена затвориха мача с 15:12.

Матей Казийски и Ян Щокр бяха най-резултатни за Трентино с по 17 точки, а за Най-полезен играч на мача бе обявен разпределителят на новите шампиони Джакомо Синтини, който на пожар замени контузения бразилец Рафаел де Оливейра. За Копра Христо Златанов също се отчете със 17 точки, докато Роберланди Симон и Алесандро Феи спряха броячите си на по 20. Гостите определено имаха ден при изпълнението на начален удар и постигнаха цели 17 точки директно от сервис. Две реализира Самуеле Папи, а съотборници му записаха по три. Пълна статистика от двубоя можеш да видиш тук!

Тагове: Италия мъже, Матей Казийски, Радостин Стойчев