202-сантиметрова волейболистка се завръща във Франция

14-07-2019 14:55 | BGvolleyball.com

202-сантиметровата българска волейболистка Нора Богданова се завръща във Франция. 28-годишната състезателка, която играе на поста централен блокировач, ще играе за втородивизионния Волейбол Стад Лорентен (Сен-Лорaн-дю-Вар).

Тимът от Южна Франция завърши изминалия сезон на 11-о място, като това бе дебютът му в по-горния ешелон на първенството. С привличането на Богданова от клуба целят подсилване на блокадата и подобряване на класирането.

Волейболистката, чиято кариера започна в ЦСКА, прекара два сезона в Берое (Стара Загора), с който спечели бронза в НВЛ-Жени и игра финал за Купата на България.

В биографията й има няколко сезона във френското първенство, като последно се изявяваше в Тервил (Флоранж).

За Волейбол Стад Лорентен ще играе и друга българка - посрещачката Андреа Матеева.