Арда  Ботев  Добруджа 07  Дунав  ЕПУ  Казанлък Волей  КВК Габрово  Левски  Левски Бол  Марек Юнион-Ивкони  Марица  Монтана  Нефтохимик 2010  Пирин  Славия, Славия-СУ  Спартак 1996  ЦСКА, ЦСКА-Демакс 

Отборът на Звезди 94 заблестя във втория ден на турнира Иван Николов

Шрифт:
16-12-2010 20:39 | Автор: Viasport.bg

 

Отборът на Звезди 94 (София) заблестя в пълна сила във втория ден на турнира за Купата Иван Николов, който е за момичета до 15 години.

 

Домакините реализираха две последователни победи, което ги класира на полуфиналите на състезанието.

В най-интересния двубой за деня Звезди 94 надиграха Левски Волей (София) с 3:2 (25:17, 18:25, 21:25, 25:19, 15:10), като с победата заеха второто място в група А на турнира .

 

Двубоят предизвика невероятни емоции сред зрителите на състезанието, като двата тима сътвориха истинска битка на равностойни противници. След множество обрати в тайбрека младите волейболистки на училищния клуб се оказаха по-устойчиви и успяха да спечелят срещата в своя полза.

 

„Много съм доволен от играта на момичетата", коментира президентът на Звезди 94  Владимир Паскалев. „Състезателките показаха, че могат да се борят и в решителните моменти да

покажат по-съсредоточена игра", допълни специалистът.

 

 

 

 

Така за полуфиналите се класираха отборите на ЦСКА (София) и Звезди 94 (София) от група А, които заеха съответно първо и второ място в групата. Съставите на Марица (Пловдив) и Локомотив (София) са другите два участника във финалната фаза от група Б.  Директният сблъсък на пловдивчанки и столичанки, който ще бъде утре от 10:00 ч. обаче ще определи кой от двата тима ще бъде водач и кой подгласник в групата.

 

Резултати от втория ден:

 

Славия (София)- Марица (Пловдив) 0:3 (16:25, 8:25, 13:25)

Звезди 94 (София) - Левски Волей 3:2 (25:17, 18:25, 21:25, 25:19, 15:10)

ЦСКА (София) - Етрополе (Етрополе) 3:0 (25:9, 25:19, 25:9)

Локомотив (София)- Казанлък (Казанлък) 3:0 (25:18, 25:18, 25:13)

Звезди 94 (София) - Етрополе (Етрополе) 3:0 (25:21, 25:20, 25:21)

 

Временно класиране:

Група А:

 

1. ЦСКА (София) - 6т. (9:0)

2. Звезди 94 (София) - 5т. (6:5)

3. Левски Волей (София)- 4т. (5:7)

4. Етрополе (Етрополе) - 3т. (1:9)

 

Група Б

 

1. Марица (Пловдив)- 4т. (6:0)

Локомотив (София) - 4т. (6:0)

2. Славия (София) - 2 т. (0:6)

Казанлък (Казанлък) -2 т.  (0:6)


Класирания
МъжеЖени