46 отбора взеха участие в националната надпревара по плажен волейбол за подрастващи


46 отбора взеха участие в националната надпревара по плажен волейбол за подрастващи
09-08-2019 13:30 | BGvolleyball.com

 

46 отбора - момчета и момичета от възрастовите групи U16, U18 и U20 на клубове от София и страната участваха в националното първенство по плажен волейбол за подрастващи, организирано от „SportVolley - Играй с Развитие“ на игрищата в Божурище. 

 

Надпреварата се проведе за осма поредна година - в спор за купите на „Играй с Развитие“ и предметни награди предоставени от Mizuno.

 

 

Спортната надпревара се проведе на 3 и 4 август, на четири различни корта  - три за момчета и един за момичета, съобразени с изискванията на международната федерация (FIVB). Организаторите бяха подсигурили спортни екипи с логото на турнира, вода, музикално оформление, както и възможността за интервюта с победителите в отделните двубои.

 

 

Участниците споделиха впечатленията си за плажния волейбол, като отбелязаха, че той изисква повече усилия и техника в сравнение с волейбола в зала, както и че се надяват тази игра да продължи да се развива и популяризира.

 

След оспорвани мачове шампиони в отделните възрастови категории станаха:

 

 

Момичета U18:

 

Първо място - Катерина Брънзалова и Елена Добрева

 

 

Второ място - Ивета Михайлова и Йоана Атанасова

Трето място - Андреа Цветкова и Биляна Лазарова

 

 

Момичета U20:

 

Първо място - Кристина Колева и Рени Георгиева

 

 

Второ място - Катерина Брънзолова и Елена Добрева

Трето място - Маргарита Драганова и Людмила Попова

 

 

Младежи U16:

 

Първо място - Ганчо Михайлов и Александър Къндев

 

 

Второ място - Ивайло Сашков и Виктор Кадиков

 

 

Трето място - Никола Карагьозов и Александър Шаренкапов

 

 

Младежи U18:

 

Първо място - Николай Димитров и Цветослав Николовски

 

 

Второ място - Стоил Палев и Денислав Бърдяров

Трето място - Антоан Цанов и Венислав Антов

 

 

 

Младежи U20:

 

Първо място - Димитър Механджийски и Димитър Василев

 

 

Второ място - Аспарух Аспарухов и Стефан Въртигов

 

 

Трето място - Борислав Желязков и Йоан Кайряков

 

 

Индивидуални отличия за най-полезен играч получиха:

 

U18 девойки - Катерина Брънзалова

U20 девойки - Рени Георгиева

U16 младежи - Ганчо Михайлов

U18 младежи - Венислав Антов

U20 младежи -  Стефан Въртигов

 

 

Призьорите получиха купи и медали, като първенците във възрастовите категории получиха и:

 

Младежи до 16 г. - два билета за всички мачове Олимпийска квалификация във Варна, което е на 9-11 август.

Младежи до 18 г. - покриване на разходите за участие на международен турнир в к.к. Кранево и два билета за Олимпийска квалификация във Варна, която е  9-11 август.

Младежи до 20 г. - Паричен награден фонд за 1, 2 и 3 място и два билета за Олимпийска квалификация.

Девойки до 18 г. и до 20 г. - два билета за всички мачове Олимпийска квалификация.

 

Отличените с индивидуалните награди получиха плакети и предметни награди от Mizuno.

 

 

 

 

 

 

---

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

BGvolleyball.com напомня, че можеш да следиш последните новини и като ни последваш в социалната мрежа Туитър чрез @BGvolleyballCom !

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Коментари
Други новини