България срещу Бразилия в осминафиналите на световното

25-08-2019 23:20 | BGvolleyball.com

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 19 години ще се изправи срещу Бразилия във втората фаза на световното първенство в Тунис. "Селесао" приключи като лидер в група А, след като сразиха състава на Китайско Тайпе с 3:0 (25:17, 25:17, 25:20) в последния мач.

Южноамериканците имат в актива си 10 точки (3 успеха, 1 поражение)

Припомняме ви, че българските волейболисти победиха Колумбия с 3:1 гейма в последен двубой от група В и заеха четвъртото място с 4 точки (1 победа, 3 загуби).

В 1/8-финалните двубои на Мондиала се включват първите четири тима от всяка група. Отборите от група А се кръстосват с тези от група В, а съставите от C и D играят помежду си.

Двубоят на родните представители и бразилците е на 27 август (вторник) от 21:00 ч. б.в.

---

Тагове: България национален отбор волейбол юноши под 19 години, Пламен Христов, Световно първенство волейбол 2019 юноши под 19 години