България срещу Египет за 9-12 място на Мондиала

13-09-2019 00:07 | BGvolleyball.com

Волейболистките на България от тима под 18 години ще играят срещу домакините от Египет в двубой за разпределение на местата от 9-о до 12-о на световното първенство. "Лъвиците" сразиха Канада с 3:1 гейма в плейофен двубой за 9-16 място.

Северноафриканките пък записаха драматичен успех над Тайланд с 3:2 (25:21, 25:23, 17:25, 22:25, 18:16) в друга от срещите.

Статистика от мача - ТУК

Срещата между родните състезателки и египтянките е днес (13 септември) от 21:30 ч. б.в.

Сблъсъкът в другата двойка Турция - Аржентина е от 19:00 ч. б.в. Представителките на "полумесеците" надиграха Корея с 3:1 гейма, а южноамериканките победиха със същия резултат Пуерто Рико.

Загубилите отбори ще играят плейофи за разпределение на местата от 13-о до 16-о.

---

Тагове: България национален отбор волейбол девойки под 18 години, Световно първенство волейбол 2019 девойки под 18 години