Хебър продължи победната си серия и срещу Монтана

08-11-2019 20:40 | BGvolleyball.com

Хебър продължи победната си серия в първенството. Играчите на Атанас Петров записаха пети пореден успех, след като се наложиха над Монтана с 3:1 (22:25, 25:17, 25:17, 25:23). Срещата се игра тази вечер пред пълните трибуни в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Монтана започна по-добре двубоя и натрупа преднина от шест точки при 14:8. Домакините се опитаха да обърнат, но гостите бяха тези, които поведоха.

Втората част стартира с леко предимство за Монтана, но постепенно Хебър взе инициативата, направи голяма разлика и изравни. В третия гейм домакините отново контролираха играта и дръпнаха с 2:1. В края на четвъртата част домакините водеха с 22:20. Монтана изравни, но Хебър отново дръпна с две точки и спечели мача.

Брадли Гънтър стана най-резултатен в мача с 24 точки (1 ас, 3 блокади), Александър Ляфтов добави 14 точки (2 аса, 1 блокада).

За Монтана Радослав Попов и Николай Сарнечки завършиха с по 16 точки.

Статистика, ВИЖТЕ ТУК

Хебър: Венцислав Рагин, Георги Братоев, Тодор Алексиев, Александър Ляфтов, Брадли Гънтър, Николай Къртев и Петър Каракашев - либеро

Треньор: Атанас Петров;

Монтана: Тодор Вълчев, Радослав Попов, Борис Наков, Тодор Костов, Николай Сарнечки, Денимир Димитров и Мартин Божилов – либеро;

Треньор: Даниел Пеев;