Казанлък подчини Славия след страхотна драма (статистика)

Снимки: Иван Бонев
10-11-2019 20:23 | BGvolleyball.com

Воденият от Борислав Крачанов отбор на Казанлък Волей записа трета победа в НВЛ-жени. "Розите" се наложиха драматично над Славия с 3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 19:25, 16:14) в среща от четвърти кръг на първенството.

В състава на Славия бяха опитните Страшимира Симеонова и Ася Динова, която се завърна след майчинство.

Казанлък заема третото място във временното класиране със 7 точки (3 победи, 1 загуба), "белите" са седми с 2 точки (3 поражения)

В първата част "белите" доминираха изцяло, като не даваха много възможности за противопоставяне на съперника. Волейболистките на Иван Димитров поведоха в резултата без проблеми.

Възходящата линия продължи и в следващите минути - в началото на втория гейм. Положението се запази до 12:11, след което столичанки изпуснаха инициативата. "Розите" набраха инерция и поддържаха темпото, не позволявайки на гостенките да ги преодолеят - те се доближаваха на точка-две, но казанлъчанки останаха стабилни и останаха в играта след 25:21 и 1:1 гейма.

"Белите" поведоха в третата част, но отново не устояха и домакините обърнаха резултата. До края нещата не се промениха и момичетата на Борислав Крачанов излязоха напред с 2:1 гейма.

В четвъртия гейм ролите се размениха няколко пъти - ту славистките повеждаха, ту "розите". Двата отбора успяваха да изравнят на два пъти в частта. Атака изведе напред състезателките от столицата за 20:19. Впоследствие силната им серия продължи и двубоят влезе в тайбрек.

Там отборът домакин започна силно, но момичетата от Славия отново показаха воля и ролите се размениха. Борбата ставаше все по-ожесточена в следващите минути, в крайна сметка казанлъчанки изковаха успеха след ас на Кристина Йорданова и атака на Патрисия Йончева.

Топреализатор бе Селин Салим с 20 точки (1 ас, 1 блокада), 18 добави Патрисия Йончева (2 аса, 1 блокада). Кристина Йорданова се разписа с 15 точки (2 аса, 1 блокада). За съперника Никол Данкинова завърши с 25 точки и бе над всички (2 аса, 3 блокади), Ванеса Иванова реализира 17 точки (1 ас).

За най- полезен състезател MVP на мача бе избрана капитанската на Казанлък Патрисия Йончева

В следващия кръг Казанлък среща Левски, а Славия - Перун. Двубоите са на 15 ноември (петък).