7-мо ОУ „Панайот Хитов” лидер на ученическото в Сливен

Победителите от 7-мо ОУ в Сливен
24-02-2011 12:21 | Viasport.bg

7-мо ОУ „Панайот Хитов"спечели училищното първенство за момичета и момчета (5-7 клас) в Сливен, съобщиха местните специалисти.

Младите възпитаници на учителят Драгомир Димитров показаха, че са най-добри в града, като триумфираха на първото място и при двата пола.

При момичетата на финала 7-мо ОУ победи безпроблемно 90 ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" с 3:0 ( 25:5, 25:12, 25:7). Шампионките бяха с една класа над съперничките, като постигнаха категорична победа.

За трето място  10 СОУ „Юрий Гагарин" победи 5-то СОУ „Пейо Яворов" с 3:0 (25:23, 25:23, 25:19).

При момчетата, на финала младите състезатели на 7-мо ОУ нямаха такъв категоричен успех, както съученичките им, но взеха крайната победа, след трудна петгеймова битка, която бе още по-сладка. За първото място 7-мо ОУ надигра 120 У „Елисавета Багряна" с 3:2 (25:23, 21:25,  25:20, 28:30, 15:10) и така затвърди позициите на училището за най-добра волейболна сила за тази възраст в Сливен.

За трето място 90 ОУ „Св. Св. Кирил и Методий" победи 11 СОУ „К. Константинов" с 3:0 (25720, 25:22, 25:21).

За най-полезен състезател при момчетата бе избран Георги Аршиков от 7-мо ОУ, а при момичетата Павлина Дойчева от същото училище.

"Много съм доволен от момчетата, само от 3 месеца работим с тях в училище.", заяви за Viasport.bg учителят по физическо Драгомир Димитров. „Оставахме след часовете и тренирахме здраво. Моите момчета са 6 клас и догодина отборът се запазва същия. Надяваме се да продължаваме в същия дух и, дай Боже, да отидем на финалите. А момичетата са страхотно богатство за мен. Пет от тях тренират във ВКСливен,като са титулярки в отбора. Миналата година станахме 6-ти на финалите. За тази година не се надявам,а съм убеден че ще вземем медал от финалния турнир", допълни специалистът.