Зрелищен финал донесе първо злато за Швейцария в зимния волейбол [видео]

Снимка: snowvolleyball.com
13-03-2017 13:40 | Николай Марков

Ким Хубер & Карин Курцбайн поднесоха голямата изненада в Дизентис

Със зрелищен финал и домакински триумф приключи женският турнир от Европейската верига по зимен волейбол в Дизентис. Швейцарските Алпи предложиха на участниците прекрасно слънчево време за четвъртия уикенд от веригата, а дебютантките на снега Ким Хубер & Карин Курцбайн зарадваха местните фенове на атрактивния спорт с историческо първо злато за Швейцария, откакто надпреварата е официална под егидата на ЦЕВ.

Фаворитки за спечелването на титлата в Дизентис бяха водачките в схемата Анна Досталова & Михаела Кноблохова от Чехия и те оправдаха очакванията в съботния състезателен ден, спечелвайки всичките си срещи, включително и двата си мача с Хубер & Курцбайн, с по 2:0 гейма. В неделния финал обаче швейцарките се възползваха от домакинското предимство и от статута си на аутсайдери в двубоя, за да поднесат голямата изненада срещу по-опитните чехкини. В много зрелищна и оспорвана битка, те поведоха с 2:0 гейма. Досталова & Кноблохова успяха да изравнят, след като спасиха два мачбола за противника в четвъртата част, но в тайбрека Ким и Карин показаха характер и затвориха мача в своя полза след 3:2 (11:6, 12:10, 8:11, 11:13, 11:8).

“Страхотно е! Иде ми да се разплача от радост! Не го очаквахме, но се получи перфектно! Стана битка. И двата отбора играхме много добре и се получи чудесен мач!”, бяха първите думи на Карин Курцбайн пред BGvolleyball.com веднага след победната точка.

“Понякога да си аутсайдер е предимство. Но сякаш не си повярвахме достатъчно и, когато поведохме с два гейма, коленете ни се разтрепериха и допуснахме изравняване. Все пак успяхме да спечелим петия гейм и чувството е прекрасно”, добави Ким Хубер.

Третото място и бронзовите медали останаха за двойката Естер Луфт & Зара Бауер от Германия.

Следващият пети турнир от Европейска верига 2017 ще се проведе на 18 и 19 март в Кранска гора (Словения).

---

Тагове: Европейска верига зимен волейбол 2017, зимен волейбол, snow volleyball, Ким Хубер, Карин Курцбайн, Анна Досталова, Михаела Кноблохова, Естер Луфт, Зара Бауер