Кристина Гунчева: Независимо срещу кого, Левски винаги излиза за победа

Разпределителката на Левски Кристина Гунчева отбеляза 13 точки на румънския ЦСМ за Купата на Претендентите
14-12-2017 16:29 | Ани Колева

Волейболистките на Левски отстъпиха като домакини на румънския ЦСМ (Букурещ), в чиито състав през този сезон има осем чужденки, с 1:3 гейма, в първия мач между двата тима от 1/16-финалите за Купата на Претендентите, който се игра в столичната зала „Христо Ботев“.

Страхотен актив в двубоя записа разпределителката на „сините“ и националка Кристина Гунчева, която стана втора по резултатност за своя тим в мача, като отбеляза цели 13 точки на съперничките. Ето какво каза Гунчева за BGvolleyball.com след срещата:

След неуверено начало се показахте като равностоен съперник на Търговище. Твоето мнение за мача?

Отборът на ЦСМ (Търговище) е силен противник, изцяло съставен от чужденки, с претенции за водещите места в шампионата на Румъния. Бяхме подготвени за тежък мач, но в никакъв случай не сме се предавали предварително, напротив бяхме изпълнени с желание за себедоказване. Това, че сме  млад отбор само ни мотивира, да се представяме по-добре с всеки изминал мач.

Стартирахме неуверено , направихме доста непредизвикани грешки, което беше решаващо за лошото ни представяне в първият гейм. Успяхме да ги намалим ,след средата на втория гейм,  което донесе спокойствие в играта ни.  Начаалният ни удар ги затрудняваше на моменти и успяхме да влезем в техният ритъм.

Какво не ви достигна да спечелите втория гейм и така мачът да достигне до тайбрек?

През целия двубой съперничките ни затрудняваха много със скъсен и къс сервис. Това повлия доста на играта ни, като цяло. За съжаление не ни достигна съвсем малко да затворим и втория гейм. Просто те надделяха, това се вижда от високите им проценти на контраатака.

Отбеляза 13 точки в мача, нещо което не се вижда всеки ден за една разпределителка. Доволна ли си от играта си?

От една страна да, но това колко точки съм направила, не е голям фактор. Отборът ми загуби и няма как да съм толкова удовлетворена.

Какво очакваш от реванша?

Очаквам още по-труден и тежък двубой там. Ще гледаме грешките си от този мач, за да успеем да коригираме играта си и да излезем по-сигурни. Левски излиза винаги за победа!