Левски спечели софийското градско първенство за девойки U17

16-02-2018 14:30 | Ани Колева

Отборът на Левски спечели софийското градско първенство по волейбол за девойки U17, което като областен шампионат, е част от Държавното първенство по волейбол на България за тази възраст.

В последния кръг "сините" победиха като домакини Славия с 3:0 (25:23, 24:13, 25:14) в столичната зала "Сиконко". Така младите волейболистки на Левски завършиха като абсолютен първенец сред софийските клубове, с десет победи от десет мача, актив от 30 точкии само два загубени гейма.

На второ място се нареди тимът на ЦСКА, който в последния кръг победи Локомотив 1929 с 3:0 (25:23, 26:24, 25:6) в своята зала "Васил Симов". С това представителките на "червените" завършиха със седем победи, три загуби и 21 точки.

На трето място остана тимът на Славия, който след загубата в последния кръг приключи с шест победи, четири загуби и 19 точки.

Трите отбора, Левски, ЦСКА и Славия се класираха за квалификационни турнири (бивши зонални турнири) които дават право на участие в Държавните финали.

На четвърта и пета позиция в първенството завършиха тимовете на Ахил и Локомотив 1929, съответно с 8 и 7 точки, които отиват на предквалификационни турнири. В тях двата състава ще имат втори шанс да намерят място на квалификационните турнири.

На последна позиция приключи тимът на ЦПВК, който отпада от по-нататъшна надпревара.

Всички резултати и крайна класиране в софийското градско първенство за девойки U17 вижте тук.

---

Тагове: Волейбол девойки младша възраст 2018, Левски, Славия, ЦСКА, Ахил, Локомотив 1929, ЦПВК