ЦСКА и Левски с по две победи през уикенда

20-02-2018 17:30 | Ани Колева

Младите волейболисти на ЦСКА и Левски София записаха по две победи през уикенда, съответно с момчетата U15 години и юноши U17, в кръговете от софийското градско първенство, което е част от Държавния шампионат на България.

Представителите на ЦСКА имаха по-трудна задача, като гостуваха на Софийски университет в залата на Биолигечския факултет. Първо момчетата постигнаха победа с 3:0 гейма над домакините, а след това юношите надиграха съперника с 3:1 гейма.

Волейболистите на Левски София пък гостуваха на Септември, като и двете селекции на "сините" записаха чисти победи с по 3:0 гейма в залата на стадион "Септември".

Така при момчетата ЦСКА оглавява класирането в София, като е първенец с десет победи, една затуба и 30 точки. Левски е на втора позиция с девет победи, две загуби и 27 точки.

Победа в този кръг отбеляза и Люлин, като надигра Славия с 3:0 гейма. След този успех люлинци са на четвърто място в подреждането с шест победи, четири загуби и 16 точки, но и мач по-малко. Славия е на трета позиция със седем победи, четири загуби и 19 точки.

Програма, резултати и временно класиране за момчета U15 вижте тук.

При юношите U17 първенец е Славия, който надигра ВА Стойчев-Казийски с 3:0 гейма. С това "белите" записаха осма победа, като с една загуба и 24 точки оглавяват класирането. Втори е тимът на Левски със седем победи, две загуби и 20 точки. На трета позиция се нарежда ЦСКА с шест победи, четири загуби и 19 точки.

Програма, резултати и временно класиране за юноши U 17 вижте тук.

---

Тагове: Волейбол момчета до 15 години 2018, волейбол юноши младша възраст 2018, ЦСКА, Левски София, Славия, СУ, Люлин, ВА Стойчев-Казийски